Перейти до основного вмісту

ГРА V: дізнаємося переможців 9 грудня


134 різножанрові сценічні проєкти з понад 20 міст України подалися цьогоріч на участь у Фестивалі-Премії. Експертна рада у складі 10 мистецьких фахівців обрала до лонгліста 32 вистави. Після перегляду цих постановок наживо, експерти сформували шортліст з 14 вистав. У фіналі заплановані перегляди наживо 12 вистав (Львівський і Харківський оперні театри, на жаль, не можуть показати наживо свої вистави у дати проведення фіналу Фестивалю, тож відповідно до Положення журі не буде їх оцінювати).

З 1 по 9 грудня відбувається фінальний етап V Всеукраїнського Фестивалю-Премії «GRA». Цього року не театри збираються у столиці, а міжнародне журі і глядачі їдуть до 4-ох міст України (Львів, Івано-Франківськ, Рівне і Київ) на перегляд вистав. 12 найкращих постановок будуть змагатися у фіналі за перемогу українського театрального «Оскара».

 

Оцінюватиме фіналістів буде міжнародне журі з 5-ти європейських країн:

·        Маріус Івашкявічус (Литва) – драматург, прозаїк, кіносценарист і режисер;

·        Мярт Меос (Естонія) – театральний продюсер, директор та засновник театру R.A.A.A.M., очільник театрального центру SA Vaba Lava;

·        Софія Ниблом (Швеція) – журналістка, арткритикиня, продюсерка; 

·        Лєна Творковська  (Польща) – проєктна менеджерка, кураторка, театральна продюсерка;

·        Себастіан Шварц (Німеччина/Італія) – театральний менеджер, художній керівник Festival della Valle d’Itria та Belcanto Academy «Rodolfo Celletti» в Мартіна-Франка (Італія).

 

Лауреати V Фестивалю-Премії визначаються у загальних номінаціях: «За найкращу драматичну виставу»; «За найкращу камерну виставу»; «За найкращу виставу на перетині театральних жанрів, мистецького синтезу і перформативних форм»; «За найкращу виставу-рефлексію на події російсько-української війни». Та шести індивідуальних номінаціях: «За найкращу жіночу роль»; «За найкращу чоловічу роль»; «За найкращу режисерську роботу»; «За найкращу сценографію»; «За найкраще хореографічне рішення»; «За найкраще музичне рішення».

 

Афіша фіналу:

 

1 і 2 грудня Фестиваль буде проходити у Львові. Дві вистави – «TOP GIRLS» і «146 ЗІРОК, ВИДИМИХ НЕОЗБРОЄНИМ ОКОМ» – покаже Львівський академічний театр імені Лесі Українки, і одну – «ВЕРТЕП» – Харківський театр ляльок (у приміщенні Львівського театру ляльок, в копродукції з яким створювалася постановка).

 

3 і 4 грудня «GRA» відбудеться в Івано-Франківську. Харківський український драматичний театр ім. Т. Шевченка покаже виставу «НЕХАЙ ЩАСТИТЬ», Івано-Франківський національний театр ім. І. Франка – «ЛІСОВА ПІСНЯ НА ПОЛІ КРОВІ», Одеський музично-драматичний театр ім. В. Василька – «САША, ВИНЕСИ СМІТТЯ». Усі покази відбудуться в Івано-Франківському національному театрі.

 

5 грудня Премія пройде у Рівному: виставу «ЗЕРНОСХОВИЩЕ» покаже Рівненський музично-драматичний театр.

 

З 6 по 8 грудня відбудеться показ вистав-фіналістів у Києві. У приміщенні Великої дзвіниці Києво-Печерської лаври буде показано «ВЕРТЕП. НЕОБАРОКОВА МІСТЕРІЯ» від ГО «Ігнеа  Корда». У той самий день Національний театр ім. І. Франка покаже «КАЛІГУЛУ». 7 грудня можна буде переглянути виставу «БІЛКА, ЯКА ПРОЖИЛА 100 РОКІВ» від Театру «Золоті ворота». Наступного дня спершу Театр на Печерську покаже «Я, ВІЙНА І ПЛАСТИКОВА ГРАНАТА», а потім Театр драми і комедії на лівому березі Дніпра «ДІМ».

 

9 грудня о 17:00 запланована святкова Церемонія нагородження лауреатів V Фестивалю-Премії «GRA», яка відбудеться у приміщенні Київського Будинку актора НСТДУ (вул. Ярославів Вал, 7).


Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Кабукі - японський традиційний театр

В Японії лише за чотирма театрами - бугаку, бунраку, кабукі і ногаку - закріпився статус «традиційних». У країні досі існують виконавські мистецтва, безвісти зниклі на азіатському континенті. Виниклі в свій час під прямим впливом ритуальної та ігрової культур Китаю, Кореї, Індії, Тибету, Персії (а в ідейному плані - шаманізму, синтоїзму, буддизму, конфуціанства, даосизму, індуїзму), ці виконавські мистецтва збереглися в Японії і донині. Фото актора з вистави театру Один з найвідоміших традиційних японських театрів - це театр кабукі. Початок жанру кабукі поклала Ідзумо-но Окуні 1603 року, коли стала виконувати ритуальні танці у висохлому руслі річки, а також на багатолюдних вулицях Кіото. Пізніше Окуні стала додавати до своїх танців світські й романтичні сцени під акомпанемент різних музичних інструментів. З ростом популярності Окуні стала виступати на сцені й зібрала свою трупу, що складалась тільки з жінок . Театр став відомим і виступав навіть перед імператором. Пі

Цитати Леся Курбаса

Початком мистецтва світу є театр. Створити те, чого немає в дійсності, кинути людям фантазію, ідеальне, неіснуюче, але прекрасне — тільки в цьому може бути різниця актора від гарно вишколеної мавпи. А для цього треба розбудити фантазію, виростити їй крила і навчитись літати. Митець той, хто у відчуванні творчому сильніший від існуючих категорій. Театр має бути таким, яким суспільство має бути завтра. Ви плачете на сцені, а публіка спокійно поглядає, а треба, щоб ви були спокійні, а публіка плакала! Мистецтво, особливо театр, мусить повернутися до своєї первісної форми — форми релігійного акту. Воно… в суті своїй — акт релігійний. Воно — могутній засіб перетворення грубого в тонке, підйому у вищі сфери, перетворення матерії. Тоді дійсно театр — храм, і мусить бути чистим і тихим, хоч і всякі молитви будуть у ньому. Коли ми принижуємо наші вимоги до того, що ми можемо в наших обставинах, то це не дасть ніякого прогресу. Політика залежить від державних мужів майже стіл

Українська класика в театрі

Постановки української класики в сучасному українському театрі вже давно переросли образ Мельпомени у віночку та вишиванці. Українська література в сучасному театрі – це філософський дискурс в національну свідомість, котрий вибудовує парадигму погляду на сучасне українське мистецтво. І саме з такими виставами без кліше ми познайомимо вас у цій статті, і ви забудете, що таке «укрліт» шкільного формату. Національний театр ім. І. Франка Традиційно саме в Національному театрі Франка можна знайти вистави за українською класикою на будь-який смак. Серед них є й такі, що заслуговують особливої уваги і відкриють для вас «укрліт» наново. «Morituri te salutant» Фото: офіційна сторінка театру Вистава за творами майстра української психологічної новели Василя Стефаника (1871 – 1936 рр.). Його твори, в основному трагічного напрямку, змальовують буденність сільського життя, ті драми, які відбуваються день при дні, навіть без усвідомлення героями значення і суті їх. Інсценіз