Перейти до основного вмісту

Українські театри працюють в умовах війни

Розпочався другий місяць війни, яку розв'язала росія проти нашої країни. Україна поволі приходить до тями після першого шоку військових дій. Дотепер багато театрів були прихистками для вимушених переселенців, штабами волонтерів, місцем збору гуманітарної допомоги. Настав час повертатися до мистецтва.

Так, першим серед українських театрів відновив роботу Франківський драмтеатр, який показував вистави у підвалі. Проте, у Міжнародний день театру колектив вперше за час війни зіграв благодійну виставу "Енеїда" у глядацькому залі. Радимо слідкувати за афішою, там з'являються найближчі вистави. 30 березня було зіграно "FELIX AUSTRIA", 1 квітня планується "Занадто одружений таксист", а 3 квітня - "Таксист 2, або Кохання на швидкості". Початок о 16:00.

Квитки: http://www.dramteatr.if.ua/show/

Львівський національний театр імені Марії Заньковецької також запланував покази на п'ятницю та вихідні. 1 квітня на великій сцені відбудеться концерт оркестру театру "Ми любимо Україну", а 2 і 3 квітня покажуть "Наталку Полтавку". Початок о 16:00.

Квитки: https://events.zankovetska.com.ua/

Львівський театр імені Леся Курбаса 1 і 2 квітня покаже виставу за поезіями Василя Стуса "Марко проклятий, або Східна легенда", 3 і 8 квітня - "Ножі в курях, або Спадок Мірошника", 9 і 10 квітня - "Апокрифи" за драматичними текстами Лесі Українки. Початок о 18:00. Курбасівці зауважують: "У випадку повітряної тривоги під час вистави ми будемо змушені зупинити дійство і запросити всіх присутніх до нас в укриття. За тривалості тривоги менше 30 хв вистава буде продовжена. У випадку тривалості тривоги довше за 30 хв - вистава буде відмінена, а квитки будуть дійсні на наступну дату."

Квитки: https://cutt.ly/iDIKwvs

Львівський театр "Воскресіння" 3 квітня покаже виставу "Образ речей", 10 квітня - "Балаган чесності", 17 квітня - "Йов", 30 квітня - "Танець життя". Початок о 18:00. На випадок повітряної тривоги, в театрі є укриття.

Квитки: https://cutt.ly/hDIKnA9

А діток своїми виставами потішить львівський театр "І люди, і ляльки"

1 і 16 квітня - "Шовкова косиця"; 

2 і 22 квітня - "Пустотливе жабеня";

3 і 15 квітня  - "Мій золотий синочок";

8 і 23 квітня - "Хто сказав Няв";

9 і 29 квітня - "У зайчатка була хатка";

10 і 24 квітня - "Тото Відважний";

17 і 30 квітня - "В гості до Сонечка". 

Усі вистави починаються о 12:00 та 14:00 (два покази на день).

Квитки: https://cutt.ly/0DIJ9gc

Львівська національна опера відкриває двері для глядачів, розпочинаючи цикл концертів «З вірою у перемогу! Мистецтво надихає жити». П’ять концертних програм як і для дорослих, так і для дітей відбудуться впродовж цього тижня, з 1 по 3 квітня. А у Дзеркальній залі театру відбудуться музичні забавлянки «Зіронька для Моцарта» для дітей 2-4 років у супроводі музикантів оркестру Львівської національної опери.  

1 квітня о 17:00 - арії та солоспіви українських композиторів #Віра;

2 квітня об 11:00 - музичні забавлянки «Зіронька для Моцарта»; 17:00 - Балет-Гала #Краса;

3 квітня о 17:00 - духовні концерти Дмитра Бортнянського.

Квитки: https://cutt.ly/lDAXm0p

Днем раніше пресслужба Міністерства культури та інформаційної політики повідомила, що з 1 квітня в Україні поступово розпочнуть роботу заклади культури та мистецтв.

"Мистецтво – це не тільки невидимий місток, що поєднує реальність і світ фантазій, а й справжні ліки проти душевних ран. Їх українці отримали так багато, що годі й полічити. Тому діячі мистецтв готові працювати нон-стоп аби полегшити страждання людей від пережитих жахіть війни, подарувати позитивні емоції дорослим та дітям, а також відродити надію та віру в краще майбутнє. Культура – це м’яка сила. Вона здатна повернути українців до нормального життя в новій воєнній реальності", – сказав Олександр Ткаченко, міністр культури та інформаційної політики.

Так, кожен заклад культури готуватиме свою програму та працюватиме за власним графіком. Тому детальну інформацію про розклад, а також щодо придбання квитків потрібно дізнаватися на сайтах закладів. Частина коштів від придбаних квитків йтиме на допомогу українським захисникам або на гуманітарну підтримку.

Події у закладах культури та мистецтв відбуватимуться з урахуванням вимог воєнного стану. У випадку повітряної тривоги усі глядачі повинні пройти в укриття, яке розташоване в закладі. Відтак кількість місць обмежена. При вході до закладів може здійснюватися поверхневий огляд щодо виявлення предметів, обіг яких заборонено чи обмежено, або становить загрозу життю чи здоров’ю людей.


Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Кабукі - японський традиційний театр

В Японії лише за чотирма театрами - бугаку, бунраку, кабукі і ногаку - закріпився статус «традиційних». У країні досі існують виконавські мистецтва, безвісти зниклі на азіатському континенті. Виниклі в свій час під прямим впливом ритуальної та ігрової культур Китаю, Кореї, Індії, Тибету, Персії (а в ідейному плані - шаманізму, синтоїзму, буддизму, конфуціанства, даосизму, індуїзму), ці виконавські мистецтва збереглися в Японії і донині. Фото актора з вистави театру Один з найвідоміших традиційних японських театрів - це театр кабукі. Початок жанру кабукі поклала Ідзумо-но Окуні 1603 року, коли стала виконувати ритуальні танці у висохлому руслі річки, а також на багатолюдних вулицях Кіото. Пізніше Окуні стала додавати до своїх танців світські й романтичні сцени під акомпанемент різних музичних інструментів. З ростом популярності Окуні стала виступати на сцені й зібрала свою трупу, що складалась тільки з жінок . Театр став відомим і виступав навіть перед імператором. Пі

Цитати Леся Курбаса

Початком мистецтва світу є театр. Створити те, чого немає в дійсності, кинути людям фантазію, ідеальне, неіснуюче, але прекрасне — тільки в цьому може бути різниця актора від гарно вишколеної мавпи. А для цього треба розбудити фантазію, виростити їй крила і навчитись літати. Митець той, хто у відчуванні творчому сильніший від існуючих категорій. Театр має бути таким, яким суспільство має бути завтра. Ви плачете на сцені, а публіка спокійно поглядає, а треба, щоб ви були спокійні, а публіка плакала! Мистецтво, особливо театр, мусить повернутися до своєї первісної форми — форми релігійного акту. Воно… в суті своїй — акт релігійний. Воно — могутній засіб перетворення грубого в тонке, підйому у вищі сфери, перетворення матерії. Тоді дійсно театр — храм, і мусить бути чистим і тихим, хоч і всякі молитви будуть у ньому. Коли ми принижуємо наші вимоги до того, що ми можемо в наших обставинах, то це не дасть ніякого прогресу. Політика залежить від державних мужів майже стіл

Українська класика в театрі

Постановки української класики в сучасному українському театрі вже давно переросли образ Мельпомени у віночку та вишиванці. Українська література в сучасному театрі – це філософський дискурс в національну свідомість, котрий вибудовує парадигму погляду на сучасне українське мистецтво. І саме з такими виставами без кліше ми познайомимо вас у цій статті, і ви забудете, що таке «укрліт» шкільного формату. Національний театр ім. І. Франка Традиційно саме в Національному театрі Франка можна знайти вистави за українською класикою на будь-який смак. Серед них є й такі, що заслуговують особливої уваги і відкриють для вас «укрліт» наново. «Morituri te salutant» Фото: офіційна сторінка театру Вистава за творами майстра української психологічної новели Василя Стефаника (1871 – 1936 рр.). Його твори, в основному трагічного напрямку, змальовують буденність сільського життя, ті драми, які відбуваються день при дні, навіть без усвідомлення героями значення і суті їх. Інсценіз