Перейти до основного вмісту

Український театр іде в кіно | "Камінний господар" на великих екранах



Цієї осені відеоверсію постановки Театру на Подолі «Камінний господар» в інтерпретації режисера Івана Уривського за 10 днів онлайн-показів уже переглянули понад 40 000 українців. Проєкт «Театр 360 градусів» перетворив виставу у світ доповненої реальності, завдяки чому у час ізоляції та пандемії українці могли піти до театру не виходячи з дому. Прем'єра ж вистави на сцені Театру на Подолі відбулась 29 лютого 2020 року. У головних ролях: В’ячеслав Довженко, Даша Малахова, Роман Халаїмов та Катерина Рубашкіна. Іван Уривський представив своє унікальне прочитання п'єси Лесі Українки і світового сюжету про Дона Жуана, про що ми розповідали у рецензії на виставу на сторінках ProТеатр.

Проєкт «Театр 360 градусів» запрошує всіх українців до мультиформатного святкування 150-річчя легендарної поетеси Лесі Українки! Виставу «Камінний господар» за драмою авторки, починаючи з 25-го лютого і протягом місяця, покажуть по всій Україні у кінозалах, театрі та онлайн. Таким чином кожен охочий, незалежно від локації, своїх можливостей чи мистецьких уподобань, зможе вшанувати творчість діячки.
Наталя Чижова, Даша Малахова - продюсерки
«Головна мета нашого проєкту — зробити театр доступним кожному, поширити його у всі максимально доступні нам виміри, щоб кожен українець міг доторкнутися та відчути справжню силу театру та ейфорію від нього, — розповідає Даша Малахова, продюсерка «Театру 360 градусів». — Адже у найважчі часи саме культура рятувала країну. І нині саме такий період, коли мистецькі заходи та якісний театр сприяють нашій самоідентифікації, як народу і як особистості, та дарують емоції, які зараз так потрібні людям».

Своєю мотиваторкою продюсери називають саму Лесю Українку — революціонерку, яка навіть через 150 років є драйвером прогресу української театральної культури. Саме тому вистава «Камінний господар», що була прем’єрною в рамках проєкту «Театр 360 градусів», розпочинає історію українського театру в кіно. Організатори переконані: це безумовно розширить театральну аудиторію в десятки разів, а великі твори авангардної та геніальної Лесі побачать українці у кожному куточку країни та навіть за її межами.
Сцена з вистави. Дон Жуан - В'ячеслав Довженко

«Тепер від театру не сховатися! Він навколо: вдома, у кінозалах, у вашому смартфоні, коли ви їдете у метрополітені чи гуляєте сквером… Саме про це говорить концепція “360 градусів”, — розповідає Наталія Чижова, продюсерка проєкту. — А реалізовувати її нам допомагають новітні технології, завдяки яким театр стає ближчим та зрозумілішим. І нині кожен може, якщо не піти до театру у Києві, то завітати до кіно у своєму місті чи переглянути відеоверсію спектаклю онлайн там, де зручно».

Організатори відзначають, що починаючи з 25 лютого — дня народження Лесі Українки — та протягом місяця, театральну виставу за драмою діячки можна буде переглянути у всеукраїнських мережах кіно. Перший тиждень показів пройде у мережі Multiplex (з 25 лютого), а після до святкування долучається Планета Кіно (з 5 березня), Сінема Сіті (з 10 березня), мережа комунальних кінотеатрів «Київкінофільм» (з 19 березня), а також інші кінозали у 15 містах України. За розкладом сеансів у вашому місті слідкуйте на сайті «Театру 360 градусів», у соціальних мережах проєкту, а також на офіційних ресурсах мереж кінотеатрів.

Окрім того, кияни та гості міста можуть відвідати виставу у Театрі на Подолі, що відбудеться 25 лютого та 9 березня. Якщо ж з якихось причин вам недоступні театральна та кінозали, ви можете долучитися до всеукраїнського святкування онлайн завдяки своєму смартфону чи домашньому інтернету.


Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Кабукі - японський традиційний театр

В Японії лише за чотирма театрами - бугаку, бунраку, кабукі і ногаку - закріпився статус «традиційних». У країні досі існують виконавські мистецтва, безвісти зниклі на азіатському континенті. Виниклі в свій час під прямим впливом ритуальної та ігрової культур Китаю, Кореї, Індії, Тибету, Персії (а в ідейному плані - шаманізму, синтоїзму, буддизму, конфуціанства, даосизму, індуїзму), ці виконавські мистецтва збереглися в Японії і донині. Фото актора з вистави театру Один з найвідоміших традиційних японських театрів - це театр кабукі. Початок жанру кабукі поклала Ідзумо-но Окуні 1603 року, коли стала виконувати ритуальні танці у висохлому руслі річки, а також на багатолюдних вулицях Кіото. Пізніше Окуні стала додавати до своїх танців світські й романтичні сцени під акомпанемент різних музичних інструментів. З ростом популярності Окуні стала виступати на сцені й зібрала свою трупу, що складалась тільки з жінок . Театр став відомим і виступав навіть перед імператором. Пі

Цитати Леся Курбаса

Початком мистецтва світу є театр. Створити те, чого немає в дійсності, кинути людям фантазію, ідеальне, неіснуюче, але прекрасне — тільки в цьому може бути різниця актора від гарно вишколеної мавпи. А для цього треба розбудити фантазію, виростити їй крила і навчитись літати. Митець той, хто у відчуванні творчому сильніший від існуючих категорій. Театр має бути таким, яким суспільство має бути завтра. Ви плачете на сцені, а публіка спокійно поглядає, а треба, щоб ви були спокійні, а публіка плакала! Мистецтво, особливо театр, мусить повернутися до своєї первісної форми — форми релігійного акту. Воно… в суті своїй — акт релігійний. Воно — могутній засіб перетворення грубого в тонке, підйому у вищі сфери, перетворення матерії. Тоді дійсно театр — храм, і мусить бути чистим і тихим, хоч і всякі молитви будуть у ньому. Коли ми принижуємо наші вимоги до того, що ми можемо в наших обставинах, то це не дасть ніякого прогресу. Політика залежить від державних мужів майже стіл

Українська класика в театрі

Постановки української класики в сучасному українському театрі вже давно переросли образ Мельпомени у віночку та вишиванці. Українська література в сучасному театрі – це філософський дискурс в національну свідомість, котрий вибудовує парадигму погляду на сучасне українське мистецтво. І саме з такими виставами без кліше ми познайомимо вас у цій статті, і ви забудете, що таке «укрліт» шкільного формату. Національний театр ім. І. Франка Традиційно саме в Національному театрі Франка можна знайти вистави за українською класикою на будь-який смак. Серед них є й такі, що заслуговують особливої уваги і відкриють для вас «укрліт» наново. «Morituri te salutant» Фото: офіційна сторінка театру Вистава за творами майстра української психологічної новели Василя Стефаника (1871 – 1936 рр.). Його твори, в основному трагічного напрямку, змальовують буденність сільського життя, ті драми, які відбуваються день при дні, навіть без усвідомлення героями значення і суті їх. Інсценіз