Перейти до основного вмісту

Оголошено лауреатів "Київської пекторалі - 2020"


Цьогоріч, через усім відомі причини, театральна спільнота залишилась без урочистої події вручення нагород театральної премії «Київська пектораль». Попри неможливість зібрати гостей у великому залі і святково привітати переможців, організатори провели онлайн церемонію оголошення результатів. Відео ви можете переглянути нижче, ми ж подаємо список переможців.

НОМІНАЦІЯ
«За кращу драматичну виставу»

Андрій Курков «Сірі бджоли», режисер-постановник Віталій Малахов (Київський академічний драматичний театр на Подолі).

НОМІНАЦІЯ
«За кращу музичну виставу»
Ендрю Ліппа «Сімейка Аддамсів», режисер-постановник Кестутіс Стасіс Якштас (Литва) (Київський національний академічний театр оперети).

НОМІНАЦІЯ
 «За кращу дитячу виставу»
Оксана Дмітрієва за казками Сергія Козлова «Казка для маленького зайчика», режисер Оксана Дмітрієва (Київський академічний театр ляльок)

НОМІНАЦІЯ
«За кращу камерну виставу (виставу малої сцени)»
1. Панас Мирний «Лимерівна», режисер-постановник Іван Уривський (Національний академічний драматичний театр імені Івана Франка)

НОМІНАЦІЯ
«За кращу режисерську роботу»

2. Іван Уривський, вистава за Панасом Мирним «Лимерівна» (Національний академічний драматичний театр імені Івана Франка).

НОМІНАЦІЯ
«За краще виконання чоловічої ролі»
Роман Халаімов – роль Олександра Тарасовича Аметистова, адміністратора у виставі за Михайлом Булгаковим «Зойчина квартира» (Київський академічний драматичний театр на Подолі).

НОМІНАЦІЯ
«За краще виконання жіночої ролі»

Оксана Прасолова – роль Мортиції Аддамс, у виставі Ендрю Ліппа «Сімейка Аддамсів» (Київський національний академічний театр оперети).

НОМІНАЦІЯ
«За краще виконання чоловічої ролі другого плану»
Костянтин Костишин – роль Калеві, у виставі за п'єсою «Людяна людина» Сіркку Пелтоли «Гарантія 2 роки» (Київський академічний театр драми і комедії на лівому березі Дніпра).
НОМІНАЦІЯ
«За краще виконання жіночої ролі другого плану»
Лариса Трояновська – роль Манюшки, покоївки Зої, у виставі за Михайлом Булгаковим «Зойчина квартира» (Київський академічний драматичний театр на Подолі).
НОМІНАЦІЯ
«За кращу сценографію»
Сергій Маслобойщиков, у виставі за мотивами драми-феєрії Лесі Українки «VERBA» (Національний академічний драматичний театр імені Івана Франка).

НОМІНАЦІЯ
«За кращу музичну концепцію вистави»
Автор оригінальної музики – Олександр Бегма, у виставі за мотивами драми-феєрії Лесі Українки «VERBA» (Національний академічний драматичний театр імені Івана Франка).
НОМІНАЦІЯ
«За краще пластичне вирішення вистави»
Лібрето, хореографія, постановка Раду Поклітару у балеті за мотивами повісті Миколи Гоголя «ВІЙ» (Академічний театр «Київ Модерн-балет»).

НОМІНАЦІЯ
«За кращий акторський дебют»
Артем Пльондер – за низку ролей (студент училища культури Вітя, стиліст/візажист/модель Маркус Модел, оператор/відео-інженер Іван, стриптизер/він же студент Андрюша), у виставі за Татусею Бо і Русланом Горовим «Бери од жизні всьо» (Київський академічний театр «Золоті Ворота»).

НОМІНАЦІЯ
За кращий режисерський дебют»
Тетяна Матасова, вистава за Михайлом Коцюбинським «Тіні забутих предків» (Київський академічний театр українського фольклору «Берегиня»).

НОМІНАЦІЯ
Кращий народний театр
Літературно-музична вистава за мотивами творів Ліни Костенко «В цьому щось є» Народний аматорський театр «Теларії» Палацу культури «Дарниця» Художній керівник Аліна Чуєшова

Спеціальні премії
За новаторство, за пошук, за збереження ідей театру Леся Курбаса
Національний київський Молодий театр

За вагомий внесок внесок у розвиток театрального мистецтва
Тетяна Володимирівна Стебловська

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Кабукі - японський традиційний театр

В Японії лише за чотирма театрами - бугаку, бунраку, кабукі і ногаку - закріпився статус «традиційних». У країні досі існують виконавські мистецтва, безвісти зниклі на азіатському континенті. Виниклі в свій час під прямим впливом ритуальної та ігрової культур Китаю, Кореї, Індії, Тибету, Персії (а в ідейному плані - шаманізму, синтоїзму, буддизму, конфуціанства, даосизму, індуїзму), ці виконавські мистецтва збереглися в Японії і донині. Фото актора з вистави театру Один з найвідоміших традиційних японських театрів - це театр кабукі. Початок жанру кабукі поклала Ідзумо-но Окуні 1603 року, коли стала виконувати ритуальні танці у висохлому руслі річки, а також на багатолюдних вулицях Кіото. Пізніше Окуні стала додавати до своїх танців світські й романтичні сцени під акомпанемент різних музичних інструментів. З ростом популярності Окуні стала виступати на сцені й зібрала свою трупу, що складалась тільки з жінок . Театр став відомим і виступав навіть перед імператором. Пі

Цитати Леся Курбаса

Початком мистецтва світу є театр. Створити те, чого немає в дійсності, кинути людям фантазію, ідеальне, неіснуюче, але прекрасне — тільки в цьому може бути різниця актора від гарно вишколеної мавпи. А для цього треба розбудити фантазію, виростити їй крила і навчитись літати. Митець той, хто у відчуванні творчому сильніший від існуючих категорій. Театр має бути таким, яким суспільство має бути завтра. Ви плачете на сцені, а публіка спокійно поглядає, а треба, щоб ви були спокійні, а публіка плакала! Мистецтво, особливо театр, мусить повернутися до своєї первісної форми — форми релігійного акту. Воно… в суті своїй — акт релігійний. Воно — могутній засіб перетворення грубого в тонке, підйому у вищі сфери, перетворення матерії. Тоді дійсно театр — храм, і мусить бути чистим і тихим, хоч і всякі молитви будуть у ньому. Коли ми принижуємо наші вимоги до того, що ми можемо в наших обставинах, то це не дасть ніякого прогресу. Політика залежить від державних мужів майже стіл

Українська класика в театрі

Постановки української класики в сучасному українському театрі вже давно переросли образ Мельпомени у віночку та вишиванці. Українська література в сучасному театрі – це філософський дискурс в національну свідомість, котрий вибудовує парадигму погляду на сучасне українське мистецтво. І саме з такими виставами без кліше ми познайомимо вас у цій статті, і ви забудете, що таке «укрліт» шкільного формату. Національний театр ім. І. Франка Традиційно саме в Національному театрі Франка можна знайти вистави за українською класикою на будь-який смак. Серед них є й такі, що заслуговують особливої уваги і відкриють для вас «укрліт» наново. «Morituri te salutant» Фото: офіційна сторінка театру Вистава за творами майстра української психологічної новели Василя Стефаника (1871 – 1936 рр.). Його твори, в основному трагічного напрямку, змальовують буденність сільського життя, ті драми, які відбуваються день при дні, навіть без усвідомлення героями значення і суті їх. Інсценіз