Перейти до основного вмісту

Що робити в День Театру?


27 березня - свято, яке не може пропустити жоден театрал. Саме в цей день ми святкуємо Міжнародний день його величності Театру. Звісно, цей день створений для того, щоб провести його в театрі, а вибрати як і де це зробити допоможе ваш ProТеатр.


Прем'єра "Verba" 
Київський національний театр ім. І.Франка
Фото: Прес-служба театру
27 та 29 березня на сцені театру імені Івана Франка відбудеться прем’єра вистави «Verba» за мотивами драми-феєрії «Лісова пісня» Лесі Українки.
Фото: Прес-служба театру
«Verba» латиною означає: «слова», «мова», «текст», «слова пісні», «рукопис», «оклик»… і фонетично це абсолютно співпадає з українським словом «верба». Верба – це домівка головної героїні вистави – Мавки. Відомий український кіно- і театральний режисер та художник Сергій Маслобойщиков представляє своє бачення найвідомішого твору поетеси.  На ролі Мавки та Лукаша було обрано Христину Федорак та Олександра Бегму.

"100 років Молодий"
Молодий театр
Фото: Прес-служба театру
Вистава-концерт присвячена сторіччю Молодого театру Леся Курбаса та в ігровій формі розповідає цікаві сторінки історії його заснування. Вистава дає відповідь на багато важливих питань – яким має бути театр, які його цілі та завдання – так, як про це мріяв Л. Курбас разом з іншими засновниками.
Вам роззкажуть про вплив Молодого театру Курбаса сторічної давнини на розвиток національного українського театру та його зв’язок із сучасним Молодим театром.
«100 років Молодий» – для усіх поціновувачів та шанувальників Молодого театру та театру в цілому. Єдина вистава в театрі, в якій задіяна вся трупа!

"Джульєтта та Ромео"

Національний театр ім. Лесі Українки

Фото: Прес-служба театру
«Ромео і Джульєтта» - найкраща у світі п'єса про кохання. Про кохання та ненависть.
Характери, ситуація і життєві мотиви, присутні в італійській основі сюжету, створюють разючу правдоподібність до сумної повісті про веронських закоханих.
Вважають на сьогодні цю п'єсу не менш актуальною і сучасною, ніж у 1595 році. А що може бути краще старої доброї класики в такий день?

"За двома зайцями"
Театр на Подолі
Фото: Ірина Марконі.

У цей день ви зможете себе потішити однією з нещодавних прем'єр театру - "За двома зайцями" в новому неочікуваному прочитанні в жанрі фейку на дві дії. Режисер-постановник - Ігор Матіїв.
Молодий, розумний, дотепний. На нього чекає світле майбутнє, він будує грандіозні плани. Але він винен гроші, багато-багато грошей. 5 днів, дві дівчини і один шанс вийти переможцем. Щоправда дорога лежить через РАГС. І все могло б бути ідеально. Але у плани втручається її мама. 

"Глядачі на виставу не допускаються"
Театр драми і комедії на лівому березі Дніра
Фото: Прес-служба театру

Разом з легендарною виставою Юрія Одинокого можна відсвяткувати День театру на лівому березі. 
Під час будь-якої вистави за лаштунками відбувається своя «вистава», яка завжди залишається невідомою таємницею, адже на цю виставу глядачі не допускаються ... Театральне життя на сцені і реальне життя за кулісами - подібна «подвійна гра», цілком по-шекспірівськи, дозволяє поглянути на театр, як на життя, і на життя, як на театр.

"Фрекен Юлія"
Театр Золоті ворота
Фото: Настя Тєлікова

Август Стрінберг в режисерській роботі Івана Уривського. Світло народжується із темряви. Рай може перетворитися на пекло. А із страху раптом може постати дивне кохання. Фрекен Юлія у виконанні Віталіни Біблів схожа на Джоконду – така ж зваблива і така ж загадкова. Усі заздрять її положенню та багатству, а вона заздрить усім закоханим…  Юлію зрадив її наречений. А ось, зовсім поруч – інший чоловік, Ян. Ян не сміє наблизитися до Юлії – адже він лиш слуга у домі її заможного батька. У Яна є його Христина. І є мрія… Заради мрії він готовий порушити норми пристойності, вчинити підлість, перетворитися на цинічного диявола. Він готовий навіть закохатися.
Витончена естетська вистава про нетутешню красу пристрасті та світ любові очима чоловіка та жінки. Ці різні світи здатні перетнутися, але чи здатні поєднатися?

Концерт «Музика з кінофільмів. Дубль 4»
Київський театр оперети
Фото: Прес-служба театру

27 березня Національна оперета запрошує вас у музичну подорож стежками улюблених кінофільмів.
Концерт об’єднає меломанів та кіноманів. Для вас обрано музику, яку по праву можна назвати легендарною, адже вже з перших нот пригадуються кадри з відомих стрічок. Від класики до фантастики.
Концерт «Музика з кінофільмів. Дубль 4» — це свято, у яке ви захочете повернутися. Тож подаруйте собі та своїм близьким незабутній вечір. 

Фото: Прес-служба театру
Крім того, Івано-Франківський драматичний театр, що нещодавно отримав статус Національного, пішов далі і вирішив створити цілу феєрію свята. Тому, хто  27 березня буде у Франківську, дуже радимо потрапити на "неСОН ТЕАТРАЛЬНОЇ НОЧІ". На вас чекає незвична театральна вечірка в ніч з 26 на 27 березня в білих халатах. Відчуйте себе в театрі, як вдома.






Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Кабукі - японський традиційний театр

В Японії лише за чотирма театрами - бугаку, бунраку, кабукі і ногаку - закріпився статус «традиційних». У країні досі існують виконавські мистецтва, безвісти зниклі на азіатському континенті. Виниклі в свій час під прямим впливом ритуальної та ігрової культур Китаю, Кореї, Індії, Тибету, Персії (а в ідейному плані - шаманізму, синтоїзму, буддизму, конфуціанства, даосизму, індуїзму), ці виконавські мистецтва збереглися в Японії і донині. Фото актора з вистави театру Один з найвідоміших традиційних японських театрів - це театр кабукі. Початок жанру кабукі поклала Ідзумо-но Окуні 1603 року, коли стала виконувати ритуальні танці у висохлому руслі річки, а також на багатолюдних вулицях Кіото. Пізніше Окуні стала додавати до своїх танців світські й романтичні сцени під акомпанемент різних музичних інструментів. З ростом популярності Окуні стала виступати на сцені й зібрала свою трупу, що складалась тільки з жінок . Театр став відомим і виступав навіть перед імператором. Пі

Цитати Леся Курбаса

Початком мистецтва світу є театр. Створити те, чого немає в дійсності, кинути людям фантазію, ідеальне, неіснуюче, але прекрасне — тільки в цьому може бути різниця актора від гарно вишколеної мавпи. А для цього треба розбудити фантазію, виростити їй крила і навчитись літати. Митець той, хто у відчуванні творчому сильніший від існуючих категорій. Театр має бути таким, яким суспільство має бути завтра. Ви плачете на сцені, а публіка спокійно поглядає, а треба, щоб ви були спокійні, а публіка плакала! Мистецтво, особливо театр, мусить повернутися до своєї первісної форми — форми релігійного акту. Воно… в суті своїй — акт релігійний. Воно — могутній засіб перетворення грубого в тонке, підйому у вищі сфери, перетворення матерії. Тоді дійсно театр — храм, і мусить бути чистим і тихим, хоч і всякі молитви будуть у ньому. Коли ми принижуємо наші вимоги до того, що ми можемо в наших обставинах, то це не дасть ніякого прогресу. Політика залежить від державних мужів майже стіл

Українська класика в театрі

Постановки української класики в сучасному українському театрі вже давно переросли образ Мельпомени у віночку та вишиванці. Українська література в сучасному театрі – це філософський дискурс в національну свідомість, котрий вибудовує парадигму погляду на сучасне українське мистецтво. І саме з такими виставами без кліше ми познайомимо вас у цій статті, і ви забудете, що таке «укрліт» шкільного формату. Національний театр ім. І. Франка Традиційно саме в Національному театрі Франка можна знайти вистави за українською класикою на будь-який смак. Серед них є й такі, що заслуговують особливої уваги і відкриють для вас «укрліт» наново. «Morituri te salutant» Фото: офіційна сторінка театру Вистава за творами майстра української психологічної новели Василя Стефаника (1871 – 1936 рр.). Його твори, в основному трагічного напрямку, змальовують буденність сільського життя, ті драми, які відбуваються день при дні, навіть без усвідомлення героями значення і суті їх. Інсценіз