Перейти до основного вмісту

Український театр на диваніКарантин – чудова можливість надолужити пропущене, а саме передивитися у своєму домашньому кінотеатрі сучасні українські топові вистави завдяки платформі OpenTheatre. Тож в цій статті ми зібрали для вас список must see.

"ВОЛОДАР МУХ"
За мотивами книг Вільяма Голдінга «Володар мух» та Освальда Шпенґлера «Присмерк Європи».
Режисер, сценографія, музичне оформлення та інсценування: Давид Петросян.
Арт-менеджер проекту: Влада Романченко Художник по світлу та проєкції: Сергій Огрудніцький
"ОСВІДЧЕННЯ"

Театр «Актор»
 Режисер В'ячеслав Жила
Комедія про кохання за п’єсою А.Чехова. Про кохання, що потопає у відчайдушній суперечці двох сусідів. Вистава про кожного, хто хоч раз у житті закохувався. В головній ролі Олексій Вертинський.

"ВЕДМІДЬ"

Театр «Актор»
Режисер В'ячеслав Жила
 Вистава про кохання за п’єсою А.Чехова Комічне, незграбне, безглузде, але від того не менш світле та щире. Про кохання, що несподівано народжується із суперечки кредитора та боржника. В головній ролі Олексій Вертинський.

"СТО ТИСЯЧ"

Театр на Подолі
…українцю земля дає радість буття і самоствердження, змушує жити, народжувати дітей і мріяти, але нестримне бажання до оволодіння нею – його ж тяжкий хрест.
Режисер-постановник - Віталій Малахов
Художник-постановник - Марія Погребняк
Художник з костюмів - Ніна Руденко
Музичне оформлення - Іван Небесний
Помічник режисера - Тетяна Антонова

В ролях:
Герасим Никодимович Калитка - Богдан Бенюк
Параска, Калитчина дружина - Тамара Плашенко Роман,
Калитчин син - Максим Максимюк
Савка, кум Герасима - Роман Халаїмов Банавентура,
копач - Сергій Сипливий
Мотря - Валентина Сергеєва

"ЩОДЕННИК МОЛОДОГО ЛІКАРЯ"

Театр на Подолі
Лікар Бомгарт читає щоденник свого товариша лікаря Полякова, в якому той описує муки людини, що потрапила у полон наркотиків. Сергій Поляков – людина тонкого душевного складу, він хороший лікар, який не зумів перемогти власний біль. Від нього пішла кохана дружина, і тепер життя його сповнене лише примарними спогадами про неї. Втікаючи від реальності, Поляков поринає у світ наркотиків. Та чи є в тому світі єдиноможлива реальність? Чи пам’ятає людина про невідворотність розплати за наркотичні ілюзії?
Режисер та художник-постановник - Віталій Малахов
Художник з костюмів - Ніна Руденко
Музичне оформлення - Володимир Борисов
Балетмейстер - Анжеліка Борисова
Відео - Сергій Шевченко
Помічник режисера - Тетяна Антонова, Софія Людвіченко

В ролях:
Доктор Поляков - Роман Халаїмов
Бомгарт - Максим Грубер
Психіатр - Артем Мяус
Анна Кирилівна - Валентина Сергеєва
Медсестра Пелагея Іванівна - Юлія Шевченко
Фельдшер - Кирило Карпук
Батько - Михайло Кришталь
Анна Миколаївна - Анна Тамбова
Донька - Наталія Рокитська
"СВІТ У ГОРІХОВІЙ ШКАРАЛУПІ"

Новий театр на Печерську

Вистава за мотивами бестселера одного з найвідоміших астрофізиків сучасності - Стівена Хокінга. Прикутий до інвалідного візка вчений веде нас до кордонів людського пізнання. Який наш Всесвіт? Чи є у нього початок? Що таке матерія? Звідки з'явилося життя? Чи ми є одні у Всесвіті? Вистава про те як сміливість кількох вчених може перевернути наше уявлення про світ.
Режисер – Дмитро Захоженко
Актори: Ігор Рубашкін, Катерина Кістень, Григорій Бакланов, Борис Український, Артур Зайцев"МАЙН КАМФ, АБО ШКАРПЕТКИ В КАВНИКУ"

Театр драми і комедії на лівому березі Дніпра

Підлітком Гітлера не прийняли до Віденської академії мистецтв. Доля позбавила світ від бездарного художника, підготувавши людству геніального вбивцю.Старий єврей Шломо Герцель, філософ і поет, що пише свою Книгу Життя, милосердно пошкодував цього нікчемного хлопчиська Гітлера. Якби Шломо тільки знав, що попереду, й яку страшну книгу — «Нове Євангеліє» — напише цей «пророк»!
Герцель — Анатолій Ященко
Лобковіц — Олександр Ганноченко
Гітлер — Володимир Горянський
Гретхен — Світлана Орличенко
Фрау Смерть — Світлана Золотько
Хіммлішст — Андрій Соболєв

Режисура та сценографія — Едуард Митницький
Костюми — Боксун Якушева
Музичне рішення — Олександр Курій
Літературно — історичні консультації та переклад пісень — Наталія Бориско
Художник по світлу — Тетяна Кислицька
"АЦИС І ГАЛАТЕЯ"

«Ацис і Галатея» - перша в Україні професійна постановка опери Г.Ф.Генделя від незалежного музичного проекту "OPEN OPERA UKRAINE". Режисерка Тамара Трунова, як завжди, обрала несподіване прочитання, щоб продемонструвати всі можливості сучасного театру.
Німецький диригент Йорг Халубек долучив свій досвід історично-поінформованого виконавства. Аби передати вам музику так, як вона звучала 300 років тому, і щоб ви могли зрозуміти її без перекладів та пояснень. А костюми підготували дизайнери FINCH.

Диригент: Йорг Халубек
Режисерка: Тамара Трунова
Ацис: Сергій Колесник
Галатея: Катерина Левицька
Деймон: Анна Твердова
Поліфем: Ігор Воронка
Хор та оркестр Open Opera Ukraine"VІЙ 2.0"


Дикий театр
VІЙ 2.0 вистава про страх, містику в полтавському селі
Цій виставі аплодували стоячи 30 директорів європейських театрів на Kiev Theatre Showcase, гаряче зустрічали на Гогольфесті та Festival divadiel strednej Európy у Словаччині, вистава перемогла у трьох номінаціях Міжнародного фестивалю «Мельпомена Таврії»
Приєднуйтеся до сучасної містики, весільних традицій та ворожіння! І повірте, зустріч з Вієм – це не найстрашніше, що може відбутися!
 УВАГА! 18+ Вистава містить українську лайку, сцени насилля і тютюнопаління.
Авторка Наталка Ворожбит
режисер Максим Голенко
художник Федір Александрович
композитор Дмитро Данов
асистентка режисера Рая Ідрісова
світло Руслан Березовий, Макс Музира
дизайн Олена Нікуліна
технічний директор Руслан Березовий
продюсерка Ярослава Кравченко
актори: Андрій Кронглевський, Олексій Жмурко, Євген Ковальчук, Дмитро Вовчук, Людмила Русланова, Володимир Кравчук, Наталка Кобізька, Олексій Титаренко, Володимир Лиско, Олексій Доричевський, Анна Абрамьонок

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Віденська державна опера безкоштовно покаже свої архіви під час карантину

Найбільші світові театри переходять у режим онлайн на час карантину, щоб дарувати мистецтво своїм глядачам у час пандемії. Саме тому Віденська державна опера прийняла рішення відкрити свої архіви для прямої трансляції.
Починаючи з 15 березня 2020 року, WienerStaatsoperабсолютно безкоштовно транслюватиме записи минулихвистав опери і балету щодня через потокову платформу www.staatsoperlive.com.Трансляції починатимуться о 19-й (за автрійським часом) годині та будуть залишатися доступними протягом 24 годин.
Завантажити трансляції можна тут: https://www.staatsoperlive.com. Для цього лише потрібно залогінитись або зареєструватись як новий користувач на сайті.
Програму показів можна переглянути тут:

Театр Франка відкриває архівні вистави для перегляду онлайн

Національний театр Франка долучається до всесвітнього тренду і відкриває певні свої архівні вистави до перегляду онлайн в період карантину. А ми зібрали для вас їх в одній статті.
Вистави буде представлено на офіційному youtube-каналі театру за посиланням: https://www.youtube.com/channel/UC6PLkJPkrioar9d_FUuNf3A/featured
РОЗКЛАД ПОКАЗІВ
17 березня - "Лев і левиця" І. Коваль (режисер С. Мойсеєв), 2007
20 березня - "В степах України" О. Корнійчука (режисер Г. Юра), 1940
23 березня - "Касандра" Лесі Українки (режисер С. Сміян), 1970
26 березня - "Крила. Вечір з Богданом", ювілейний вечір з нагоди 75-річчя від дня народження Богдана Ступки, 2016
29 березня - "Цар Едіп" Софокла (режисер Р. Стуруа), 2004
31 березня - "Украдене щастя" І. Франка (режисер Г. Юра), 1940
За традицією початок вистав о 19:00, посилання на трансляцію з'являтиметься на сторінці театру у Фейсбуці о 18:55.
Також театр обіцяє радувати своїх глядачів показами бенефіс…

Відеоверсії вистав Театру імені Леся Курбаса

В українському театральному просторі нарешті започатковано традицію показу відеоретроспектив своїх вистав. Так декілька років тому столичний Національний театр імені Івана Франка на Камерній сцені імені Сергія Данченка демонстрував вистави золотої режисерської колекції, а також постановки за участі Богдана Ступки. Минулого року глядачі львівського Театру імені Леся Курбаса протягом трьох місяців мали можливістьвідвідувати покази архівних вистав з колекції свого театру. Однак Театр Курбаса пішов вперед і тепер тішить своїх глядачів, викладаючи відеозаписи архівних вистав у широкий доступ на платформі YouTube. Тож ми для вашої зручності зібрали відео Курбасівських вистав в одному місці. Гарного вам перегляду і затишного домашнього театрального вечора.
1."Сни" за Федором Достоєвським, 1991 рік за романом "Злочин і кара" Ф. Достоєвського перша дія - запис репетиції; постановка Володимира Кучинського; друга дія - запис вистави; художник - Дарія Зав'ялова. Вистава, з якої по…